Skrócone warunki użytkowania strony internetowej www.wedrowisko.pl oraz treści na niej zawartych. Zdecydowanie zaleca się przeczytać.

Minimalny wiek czytelnika: 14 lat.

Strona zawiera informacje oraz treści z wielu różnych kultur z całego świata – każdy czytelnik proszony jest o uszanowanie społeczności, z której te treści pochodzą, danej rasy, jej wierzeń oraz symboliki. Wszelkie zastrzeżenia, co do właściwego wykorzystania symboli na stronie należy przesłać poprzez formularz kontaktowy na podstronie KONTAKT. Czytelnik przed dalszym wykorzystaniem znalezionych tu informacji o innych niż jego kulturach, proszony jest o zapoznanie się z ich zasadami i poszanowanie ich. Osobą chcącym wykorzystać zawarte na tej stronie informacje do kpienia, szydzenia, poniżania lub prześladowania przedstawicieli innych kultur lub innych czytelników, zabrania się korzystania z tej strony internetowej i zapoznania z treściami na niej zawartymi.

Każdy czytelnik ma obowiązek poszanowania praw własności intelektualnej autorki/autorów. Zabrania się kopiowania, drukowania i rozpowszechniania treści (tekstów, zdjęć i grafik) bez uzyskania zgody właścicielki witryny. Wyjątkiem jest stosowanie przycisków pod napisem „UDOSTĘPNIJ:” umieszczonych przy poszczególnych artykułach i służących do udostępniania artykułów poprzez social media w formie linku do oryginalnej treści.

Treści zawarte na stronie mają służyć do:

  1. Wsparcia w rozwoju personalnym.
  2. Zmusić do myślenia i spojrzenia na rzeczywistość w inny sposób.
  3. Promować oraz uświadamiać o źródle polskiej kultury oraz źródłach, z których zrodziły się inne kultury i cywilizacje z całego świata, a także pokazać ich piękno i pomóc w zrozumieniu.
  4. Promować i chronić mało znanych, ukrytych lub niedostrzegalnych, a wartościowych artystów lub ich dzieła.
  5. Promować miejsca w Polsce związane z korzeniami kultur i cywilizacji.
  6. Dokumentować, chronić i pokazywać lokalną sztukę w Polsce, która staje się powoli niedostrzegalna, niechciana i zanika w czasie modernizacji infrastruktury oraz industrializacji.
  7. Zapewnić alternatywę w Polsce dla nauk Kościoła w celu rozwoju świadomości i bardziej świadomego życia, świadomego wyboru własnych wierzeń. Bazując na prastarych wierzeniach ludów, które żyły kiedyś na terenach obecnej Polski, a także kultur z innych regionów świata. Zawarte tu informacje mogą pomóc również chrześcijanom w lepszym zrozumieniu ich własnej religii, przede wszystkim jednak strona chce:
  8. Promować FILOZOFIĘ, filozoficzne spojrzenie na świat oraz filozoficzne myślenie, wywołać u czytelnika rozważania nad życiem i problemami współczesnego człowieka.
  9. Nakłonić do zastanowienia nad własnymi wierzeniami, dogmatami, działaniami i poglądami.
  10. Nauczyć zdrowego dystansu do siebie, problemów i otaczającego świata, akceptacji odmienności i różnic.

Na stronie można znaleźć symbole lub informacje traktowane w innych kulturach jako ‚święte’. Czytelnik proszony jest o uszanowanie tego.

Każdy czytelnik ma prawo przesłać własną opinię lub uwagi drogą mailową wyłącznie poprzez formularz kontaktowy na podstronie KONTAKT.

Każdy czytelnik ma prawo zinterpretować treści we własny, indywidualny sposób, zabrania się jednak uznawać je za nakłanianie do brania udziału w wojnie przeciwko obowiązującemu prawu, Państwu/om, religii/om lub władzy;
zabrania się uznawania zawartych treści za porady medyczne, lecznicze lub służące do terapii siebie lub innych osób;
zabrania się wykorzystywania zawartej treść lub zmieniania jej w celu stosowania tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub wymierzania kar sobie lub innym;
zabrania się traktowania całości zawartych treści na tej stronie jako nowej religii lub nakłaniania do zmiany wierzeń, obrażania aktualnie istniejących obiektów religijnych (wszelkie spostrzeżenia w tym obszarze mają jedynie – tak jak i pozostała treść – nakłonić jednostkę do myślenia, obrania dystansu i wysuwania własnych, indywidualnych wniosków, odnośnie otaczającej rzeczywistości i tego jak została ona wcześniej wspomnianej jednostce przedstawiona);
zakaz wykorzystywania treści przeciwko drugiemu człowiekowi – jego godności, wartości i prawom – Prawa Człowieka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_człowieka);
zakaz wykorzystywania treści przeciwko autorce / autorom – szanując:
– Prawo każdego człowieka do wolności myśli, sumienia i wyznania.
– Prawo do głoszenia swoich poglądów i opinii bez względu na ich treść i formę.
– Prawo do wolności twórczości artystycznej.

Autorka / autorzy mają prawo pozostać anonimowi. 

Strona nie jest finansowana przez żadną firmę ani instytucję rządową lub pozarządową. Działalność strony można wesprzeć poprzez stanie się jej patronem: LINK. Każdy patron otrzyma dostęp do unikalnych treści, zniżki na produkty oraz wsparcie energetyczne.

Zabrania się podawania za przedstawiciela strony, a także tłumaczenia treści na niej zawartych na inne języki bez uzyskania wcześniejszej zgody właścicielki. Wszelkie informacje o osobach podających się za ®© ’Wędrowisko’ należy przesłać poprzez formularz kontaktowy na podstronie KONTAKT.

Osoby chętne do współtworzenia treści na stronie, proszone są o zostanie w pierwszej kolejności patronem. Profesjonaliści z różnych dziedzin jak np. Prawo lub marketing chcący wymienić się usługami lub wykonać pracę Pro Bono, a także osoby chcące wziąć udział w tłumaczeniu strony na angielski proszone są o kontakt poprzez formularz kontaktowy na podstronie KONTAKT.

Osoby chcące nawiązać współpracę w celu reklamy produktu, proszone są o kontakt poprzez formularz kontaktowy na podstronie KONTAKT. Strona odmawia reklamy wszelkich produktów sprzecznych z wartościami, które reprezentuje. Reklamy będą oznaczone na stronie w jednoznaczny sposób, tak by czytelnik wiedział, że artykuł jest sponsorowany.

Organy międzynarodowe, do których może zwrócić się obywatel każdego kraju europejskiego ze skargą, gdy uzna, że odpowiednie urzędy w jego kraju wydały decyzje na jego niekorzyść i że te decyzje są według niego niezgodne z prawami człowieka.

  1. Rada Praw Człowieka ONZ z siedzibą w Genewie
  2. Komitet Praw Człowieka ONZ z siedzibą w Genewie
  3. Europejski Trybunał Praw Człowieka z siedzibą w Strasburgu

Podstawa prawna:
Obowiązek informowania użytkownika o warunkach korzystania ze strony internetowej lub aplikacji wynika z art. 5 i następnych ustawy z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 123, ze zm.).

Pełna treść warunków użytkowania oraz polityki prywatności w przygotowaniu. Polityka Plików Cookies. 

ZAKTUALIZOWANO 13.07.2022r.